Parki i ogrody zoologiczne

zabytkiparkiplażezakupykluby

GDYNIA

 

Park Kolibki w Orłowie

– znajdujący się przy ulicy Bernadowskiej 1, stanowi zespół pałacowo-parkowy w Kolibkach i jest jednym z nielicznych zachowanych na terenie Gdyni zespołów dworskich. Znajduje się tutaj stadnina koni (w tym kucyki), na których prowadzone są zajęcia i przejażdżki indywidualne.

 

Kolibki Adventure Park

- Największa Dawka Adrenaliny. Pierwszy obiekt w Polsce, gdzie w jednym miejscu można przeżyć emocje w parku linowym, wcielić się w rolę kierowcy samochodu terenowego lub quada albo pograć w paintball.

Bulwar Nadmorski

– znajdujący się obok Skweru Kościuszki w samym sercu miasta. Bulwar ma około 1500 m długości i prowadzi z plaży śródmiejskiej do Polanki Redłowskiej. Jest to najpopularniejsze miejsce spacerowe w Gdyni. Oprócz tej funkcji pełni także rolę falochronu zabezpieczającego stromy brzeg przed działaniem sztormów.

 

SOPOT

 

Park Północny

– znajdujący się przy ulicy Powstańców Warszawy, zajmuje powierzchnię ponad 25 ha. Rozciąga się od okolic Grand Hotelu, aż po granice Gdyni. Dzięki nowemu bezkolizyjnemu układowi ścieżek o różnych funkcjach (dla spacerujących, rowerzystów i rolkarzy) powstały warunki dla aktywnego wypoczynku. Tor dla rolkarzy wynosi ok. 2000 m, ma szerokość 3 m i pokryty jest mastyksem.

Park Południowy

– znajdujący się przy ulicy Parkowej, położony na terenie Dolnego Sopotu, pomiędzy Skwerem Kuracyjnym, północną częścią ulicy Parkowej i Augustyna Kordeckiego. Powstał w latach 20. XIX wieku z inicjatywy Jana Jerzego Haffnera. Park o powierzchni ponad 2 ha, w ostatnich latach przeszedł gruntowną rewitalizację, która nadała mu wygląd retro z 1924 roku. Przez park przebiega ścieżka rowerowa łącząca Sopot i Gdańsk. Apartamenty Sopot.

 

GDAŃSK

 

Miejski Park Zoologiczny

– znajdujący się w Gdańsku Oliwie przy ulicy Karwieńskiej 3, czynny przez cały rok. Największy ogród zoologiczny w Polsce posiadający obecnie 180 gatunków (1000 sztuk) zwierząt.

 

Park Oliwski

– znajdujący się w Gdańsku Oliwie; zabytkowy i najbardziej reprezentacyjny park w Trójmieście o powierzchni 11,3 ha. To wymarzone miejsce na odzyskanie wewnętrznej równowagi, spokoju i wyciszenie się.

 

Park Nadmorski im. Ronalda Regana

– znajdujący się w Gdańsku, rozciąga się od ulicy Piastowskiej w Jelitkowie do Alei Hallera w Brzeźnie. Jest to jeden z najnowszych i największych parków w mieście (40 ha). Na terenie  parku znajdują się dwa stawy wodne oraz tereny rekreacyjne: nowoczesne ścieżki rowerowe, skatepark, drewniane kładki, ścieżki zdrowia, stoły do tenisa stołowego. Obszar parku jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów silnikowych.

 

Park Jelitkowski

– znajdujący się przy ulicy Jelitkowskiej, zajmuje obszar 7,4 ha i został założony w 1875 roku jako park kuracyjny. Położony u ujścia Potoku Oliwskiego do Zatoki Gdańskiej i w bezpośrednim sąsiedztwie strzeżonej plaży jelitkowskiej. Na jego terenie znajdują się ścieżki spacerowe, rowerowe, ławki i mostek nad potokiem.

Apartament Gdynia Nowe Orłowo

Gdynia ul.Orłowska 56

tel: 24 267 32 76

rezerwacje@apartament-gdynia.org